news Novinky

Vážení zákazníci,

informujeme Vás, že pripravujeme novú web stránku. V tomto obodobí môže nastať situácia, že e-maily alebo stránka nebudú dostupné. Ak Vám neodpovieme na Váš e-mail v priebehu 2 pracovných dní, kontaktuje nás telefonicky.

11.3.2020

Nová služba !

Pripravili sme pre Vás novú službu. Vami zakúpený tovar Vám po dohode dovezieme.

01.03.2020 »pokračovanie

Nová služba !

Pripravili sme pre Vás novú službu. Od teraz si môžete u nás zapožičať čerpadlo na vyčistenie vrtu.

01.10.2017 »pokračovanie

newsNovinky

Od mája môžete u nás využiť bezhotovostnú platbu kartou. Minimálna výška platby je 10 €. Platobný terminál prijíma karty: Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic, MasterCard paypass, VISA Electron, VISA, V PAY, VISA payWave.

1.5.2015
Napíšte nám

Uzatváracie ventily

Uzatvárací ventil

Uzatváracie ventily sa využívajú ako uzatvárací člen pre vodu a vodné pary. V špecifických prípadoch aj pre iné neagresívne kvapaliny a plyny. Pracovné teploty až do rozsahu 300°C a do taku od 1,6 MPa. Materialové prevedenie šedá liatina, vretená a sedlá z nehrdzavejúcej ocele. Ventily sa montujú do vodorovného aj zvislého potrubia. Ovládajú sa ručným kolesom, reťazovým pohonom alebo zo stojanu.

 

 

 

Regulačné ventily

Regulačný ventil

Regulačné ventily – používajú sa k regulácii prietoku napríklad v systéme teplovodného potrubia v kúrení. Ich funkcia umožňuje trvalú konštantnú reguláciu prietoku. sú určené pre horúcu i studenú vodu, pre pracovný tlak 1,6 MPa a teplotu 130°C.

Prevedenie telesa najčastejšie šedá liatina, vreteno a kúžeľ – nehrzdzavejúca oceľ, tesnenie – teflón. Ovládanie ručným kolom. Montáž je možná vo vodorovnej i zvislej polohe.

 

 

 

Poistné ventily

Poistný ventil

Poistné ventily slúžia k isteniu tlakových nádob a iných tlakových systémov proti prekročeniu stanoveného tlaku. Sú určené pre vodu, vodné pary a vzduch. V špeciálnych prípadoch aj pre iné neagresívne kvapaliny a plyny s pracovným tlakom a teplotu do 200°C a 1,6 MPa.

Otváracie pretlaky sú nastaviteľné v rôznych rozsahoch, ktoré udáva výrobca.

Ventily môžu byť v otvorenom prevedení s nadvíhacou pákou. Ventil pozostáva z telesa, sedla, prítlačného kužeľa a pružiny. Poistný ventil je samočinný. Vyrobený býva zo šedej liatiny, nerezu a špeciálnej ocele pre pružinu. Montáž najčastejšie do vodorovného potrubia.

Execution Time of siteLoad: 0.163 seconds.