news Novinky

Vážení zákazníci,

informujeme Vás, že pripravujeme novú web stránku. V tomto obodobí môže nastať situácia, že e-maily alebo stránka nebudú dostupné. Ak Vám neodpovieme na Váš e-mail v priebehu 2 pracovných dní, kontaktuje nás telefonicky.

11.3.2020

Nová služba !

Pripravili sme pre Vás novú službu. Vami zakúpený tovar Vám po dohode dovezieme.

01.03.2020 »pokračovanie

Nová služba !

Pripravili sme pre Vás novú službu. Od teraz si môžete u nás zapožičať čerpadlo na vyčistenie vrtu.

01.10.2017 »pokračovanie

newsNovinky

Od mája môžete u nás využiť bezhotovostnú platbu kartou. Minimálna výška platby je 10 €. Platobný terminál prijíma karty: Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic, MasterCard paypass, VISA Electron, VISA, V PAY, VISA payWave.

1.5.2015
Napíšte nám

Expanzomaty

Expanzomat

Expanzné tlakové nádoby pracujú na termostatickom princípe a slúžia ako bezpečnostné zariadenia umožňujúce zvyšovanie objemu vody vplyvom teploty v uzavretej vykurovacej sústave. Vnútro expanznej nádoby je rozdelené na dva priestory gumovou membránou alebo vakom. Vnútorný priestor je určený pre vodu z vykurovacieho systému, vonkajší je naplnený plynom pod pretlakom vyznačenom na štítku nádoby. Maximálna teplota vody v nádobe je 99°C. Veľkosť expanznej nádoby musí byť správne nadimenzovaná, aby nedošlo k prekročeniu bezpečnej hranice tlaku.

Expanzné nádoby majú menšie rozmery oproti betlakým expanzomatom. Môžu sa umiestniť vedľa kotla, nie je potrebná montáž v najvyššom bode systému. Systém je uzavretý, nedochádza k stratám obehovej vody pri odparovaní. Médium sa neokysličuje, čo zabraňuje korózii sústavy.

 

 

 

 

 

 

Execution Time of siteLoad: 0.154 seconds.